
m-aș putea îndrăgosti de tine
tu cel fără nume
și curaj să recunoști că ești un animal speriat în fața singurătății
tu cel care speră să nu plece de-aici la fel cum a venit
nu caut un braț pe care să-mi odihnesc capul noaptea
caut căi de salvare în oameni tranzitorii care mă trag și mai mult în jos
am venit aici să creez controverse
să freamăt de neastâmpăr
cu dezinvoltura cuiva care a facut asta de o mie de ori și n-a spus nimănui
am venit aici doar ca să simți cum e să-ți scap printre degete
să vezi cum mă îndepărtez și să nu poți să faci nimic
nu ți se pare ciudat cum lucrurile pe care le obții încep să plece din momentul în care le-ai obținut?



